İranla Azərbaycan arasında yük və sərnişin daşınması üçün yeni aviareyslər açılacaq
10 dekabr, Fineko/abc.az. İran ilə Azərbaycan arasında yük və sərnişin daşınması üçün yeni aviareyslər açılacaq.
Bu barədə İranın Əlborz vilayətindəki Payam beynəlxalq hava limanının baş direktoru Nadir Sanai deyib.
O bildirib ki, dekabrın 3-də Bakıda səfərdə olarkən Azərbaycanın müvafiq qurumlarının rəhbərləri ilə görüşlər keçirib. Qərara alınıb ki, Payam beynəlxalq hava limanından Bakıya birbaşa uçuşlar təşkil olunsun.
Qeyd edək ki, İran ilə Azərbaycan arasında qarşılıqlı münasibətlərin yüksələn xətlə inkişaf etməsi iqtisadi əlaqələrin də inkişafına təkan verib ki, bu da öz növbəsində yük və sərnişinlərin daşınmasının yeni mərhələyə qədəm qoyması tələbatını yaradıb. Hazırda İranın bu hava limanı Mərkəzi Asiya respublikaları ilə əməkdaşlıq edərək yük və sərnişindaşıma həyata keçirir. İranın Əlborz vilayəti isə Tehranın yaxınlığında yerləşir.

New Iran-Azerbaijan flights to open to carry cargo and passengers
December 10, Fineko/abc.az. New flights are to be opened between Iran and Azerbaijan for transportation of cargo and passengers.
The relevant statement by Nadir Sanayi, the general director of Payam international airport in Alborz province of Iran.
He noted that during his Baku visit on 3 December he held meetings with the heads of relevant organizations of Azerbaijan. A decision was taken to organize direct flights from Payam airport to Baku.
Development of relationships between Iran and Azerbaijan promoted to economic ties, which, in turn, created demand for entering a new stage of cargo and passenger transportation. Currently, this Iranian airport carries goods and passengers in cooperation with the republics of Central Asia. Alborz region is located near Tehran.