Azərbaycan şirkətləri arasında potensial tərəfdaşlar tapdıq
Bakıda keçirilən sərgiyə logistika xidmətləri sahəsində tərəfdaş axtarışı ilə gəldim. İndiyədək Azərbaycanla biznes əlaqələrimiz olmayıb. Lakin yeni layihələr nəzərə alınaraq, A nöqtəsindən B nöqtəsinə logistika xidmətləri göstərən daşıyıcıların tapılması zəruri oldu. Bu baxımdan ünsiyyət qurmaq və əməkdaşlıq yaratmaq üçün sərgidən yaxşı imkan tapmaq çətindir. Əsas marağımız İran üzərindən Şimal-Cənub marşrutu ilə yüklərin daşınması idi. Bu marşrutun təhlili çərçivəsində Çinli həmkarlarımızla tanış olduq və onların ölkəsindən yüklərin daşınması mövzusunda müzakirələr apardıq.
"TransCaspian" sərgisi şübhəsiz ki, böyükmiqyaslıdır və burada bir çox xarici şirkətlər geniş şəkildə təmsil olunub. Bakı səfərimiz ilk olsa da, sərgidə uzun müddətdir uğurla əməkdaşlıq etdiyimiz müxtəlif ölkələrdən olan tərəfdaşlarla görüşdük. Bundan başqa, Azərbaycan şirkətləri arasında da bizim üçün hələ yeni olan daşımaların həyata keçirilməsi üçün bir çox potensial tərəfdaşlar tapdıq.
"TransCaspian" sərgisində tanınmış logistika şirkətlərinin iştirakı bu tədbirin yükdaşıma sahəsində nə qədər önəmli olduğunu göstərir. Biz özümüz də sərgilərdə fəal iştirak edirik, onların funksionallığını və tələbini yaxşı başa düşürük və hesab edirik ki, hər hansı bir təşkilatın belə genişmiqyaslı tədbirdə iştirakı onun etibarlı şirkət olduğunu və onunla biznes əlaqələri qurmağın mümkünlüyünü sübut edir. Şəxsi üz-üzə görüşlər və sərgi çərçivəsində aparılan danışıqlar isə həmişə gələcəkdə səmərəli əməkdaşlığın zəmanətidir.

Мы нашли потенциальных партнеров среди азербайджанских компаний
- На выставку в Баку меня привел поиск партнеров в сфере логистических услуг. До сих пор у нас не было деловых связей с Азербайджаном. Но с учетом новых проектов необходимо было найти перевозчиков, которые оказывали бы логистические услуги от точки А до точки Б. Лучшей возможности пообщаться и наладить сотрудничество, кроме как на выставке, трудно придумать. В первую очередь интересовал маршрут Север-Юг для перевозок грузов через Иран. В рамках анализа этого маршрута, мы познакомились на выставке с китайскими коллегами для перевозок грузов из их страны.
Выставка «TransCaspian», безусловно, масштабна и на ней широко представлены многие зарубежные компании. Несмотря на то, что мы первый раз в Баку, встретили на выставке партнеров из разных стран, с которыми давно и успешно работаем. Мы также нашли много потенциальных партнеров из числа азербайджанских компаний для реализации грузоперевозок по маршрутам, которые для нас еще открыты.
Участие известных логистических компаний на выставке «TransCaspian» подчеркивает ее значимость в сфере грузоперевозок. Мы сами активно участвуем в выставках, понимаем их функциональность и востребованность и считаем, что участие любой организации в столь масштабном мероприятии говорит о надежности компании, с которой можно строить деловые отношения. В свою очередь, личные встречи и переговоры тет-а-тет в рамках выставки всегда гарантируют будущее плодотворное сотрудничество.