Azərbaycan şirkətləri arasında potensial tərəfdaşlar tapdıq
Bakıda keçirilən sərgiyə logistika xidmətləri sahəsində tərəfdaş axtarışı ilə gəldim. İndiyədək Azərbaycanla biznes əlaqələrimiz olmayıb. Lakin yeni layihələr nəzərə alınaraq, A nöqtəsindən B nöqtəsinə logistika xidmətləri göstərən daşıyıcıların tapılması zəruri oldu. Bu baxımdan ünsiyyət qurmaq və əməkdaşlıq yaratmaq üçün sərgidən yaxşı imkan tapmaq çətindir. Əsas marağımız İran üzərindən Şimal-Cənub marşrutu ilə yüklərin daşınması idi. Bu marşrutun təhlili çərçivəsində Çinli həmkarlarımızla tanış olduq və onların ölkəsindən yüklərin daşınması mövzusunda müzakirələr apardıq.
"TransCaspian" sərgisi şübhəsiz ki, böyükmiqyaslıdır və burada bir çox xarici şirkətlər geniş şəkildə təmsil olunub. Bakı səfərimiz ilk olsa da, sərgidə uzun müddətdir uğurla əməkdaşlıq etdiyimiz müxtəlif ölkələrdən olan tərəfdaşlarla görüşdük. Bundan başqa, Azərbaycan şirkətləri arasında da bizim üçün hələ yeni olan daşımaların həyata keçirilməsi üçün bir çox potensial tərəfdaşlar tapdıq.
"TransCaspian" sərgisində tanınmış logistika şirkətlərinin iştirakı bu tədbirin yükdaşıma sahəsində nə qədər önəmli olduğunu göstərir. Biz özümüz də sərgilərdə fəal iştirak edirik, onların funksionallığını və tələbini yaxşı başa düşürük və hesab edirik ki, hər hansı bir təşkilatın belə genişmiqyaslı tədbirdə iştirakı onun etibarlı şirkət olduğunu və onunla biznes əlaqələri qurmağın mümkünlüyünü sübut edir. Şəxsi üz-üzə görüşlər və sərgi çərçivəsində aparılan danışıqlar isə həmişə gələcəkdə səmərəli əməkdaşlığın zəmanətidir.

Head of Logistics Department at JSC “BMH Rus”
I came to the exhibition in Baku searching for partners in the logistics services sector. Until now, we had no business ties with Azerbaijan. However, due to new projects, it became necessary to find carriers who could provide logistics services from point A to point B. It’s hard to imagine a better opportunity to communicate and establish cooperation than at an exhibition. Our primary interest was the North-South route for cargo transportation through Iran. While analyzing this route, we also connected at the exhibition with Chinese colleagues regarding cargo transport from their country.
The TransCaspian exhibition is undoubtedly large-scale, with many foreign companies widely represented. Although this is our first time in Baku, we met partners at the exhibition from various countries with whom we have been successfully working for a long time. We also found many potential partners among Azerbaijani companies for developing cargo routes that are still new to us.
The participation of well-known logistics companies at the TransCaspian exhibition highlights its significance in the cargo transportation sector. As active participants in exhibitions ourselves, we understand their purpose and demand, and we believe that any organization’s participation in such a large-scale event speaks to the reliability of the company with which business relations can be built. Moreover, personal face-to-face meetings and negotiations during the exhibition always guarantee fruitful collaboration in the future.