Azərbaycanın Logistika Sahəsindəki Potensialı Böyüyür!
Logistika və anbar xidmətləri sahəsində ixtisaslaşan Ikra Logistika şirkəti son illərdə TransCaspian sərgisinin daimi iştirakçısıdır. İştirak məqsədimiz ənənəvidir – bazarı öyrənmək, yeni əlaqələr və tanışlıqlar qurmaq, biznesi inkişaf etdirmək və logistika sahəsindəki yeni trendlərlə tanış olmaq.
Bizim üçün sərgi, hər zaman ötən il ərzindəki işlərimizin hesabatıdır. Bu il biz beynəlxalq əlaqələrimizi genişləndirərək Dubayda yeni nümayəndəlik açdıq, Çinlə daşımalarımızı artırdıq və indi Çinlə konteyner daşımaları həyata keçiririk.
Azərbaycan həmişə beynəlxalq ticarət üçün vacib bir tranzit mərkəzi olub və qalır. Sərgi ölkəmizə artan marağı aydın şəkildə göstərir. Caspian Oil & Gas sərgisinin 30 illik yubileyi müasir Azərbaycanın mühüm bir tarix parçasıdır. Sərgi, demək olar ki, ölkəmizin müstəqillik əldə etməsi ilə üst-üstə düşür. 1992-ci ildə yaradılan şirkətimiz də bu yolu keçib və biz, doğma yurdumuzla birlikdə layiqincə inkişaf etdiyimiz üçün qürur duyuruq, müasir Azərbaycanın bir çox layihələrində iştirak etmişik.
Sərgiyə firavanlıq və uğurlu gələcək arzulayıram. Azərbaycanın logistika sahəsindəki potensialı çox böyüyür. İnkişaf etmək üçün çox geniş imkanlarımız var və sərgi bu inkişafın ən vacib lokomotivlərindən biridir.

Потенциал Азербайджана в логистической сфере огромен!
- Специализирующаяся на логистических и складских услугах компания Ikra Logistika является постоянным участником выставки TransCaspian на протяжении многих последних лет. Цель участия традиционная – изучение рынка, налаживание новых контактов и связей, развитие бизнеса, изучение новых трендов в сфере логистики.
Для нас выставка – это всегда своеобразный отчет о проделанной за год работе. В этом году мы расширили наши международные связи, открыв новое представительство в Дубае, увеличив объем перевозок с Китаем и теперь осуществляем контейнерные перевозки с Поднебесной страной.
Азербайджан всегда был и остается важным транзитным хабом для международной торговли. Выставка наглядно демонстрирует интерес к нашей стране. 30-тилетний юбилей выставки Caspian Oil&Gas – важная составляющая современной истории Азербайджана. Ведь выставка практически совпадает с обретением независимости нашей страной. Основанная в 1992 году, наша компания также прошла весь этот путь и мы гордимся, что достойно развивались вместе с Родиной, участвуя во многих проектах современного Азербайджана.
Желаю выставке процветания и дальнейшего развития. Потенциал Азербайджана в логистической сфере огромен. Нам есть куда развиваться, и выставка один из важных локомотивов этого развития.