Turan Əmirov, One Touch Trade & Logistics şirkətinin marketinq meneceri:
One Touch Trade & Logistics beş ildir fəaliyyət göstərir və Azərbaycanın ağır tonajlı yükdaşıma bazarında iri ekspeditor şirkətidir. Bu müddət ərzində biz yükgöndərənlərlə bir çox uğurlu layihələr həyata keçirmişik və Azərbaycan və MDB ölkələrinin nəqliyyat və logistika bazarının aparıcı iştirakçısına çevrilmişik. Biz əsasən Rusiyadan, İrandan Hindistana, Çinə, Şimali Afrikaya və Avropaya yüklərin daşınmasına diqqətimizi yönəlmişik.
Bundan əlavə, biz terminal əməliyyatları həyata keçiririk və anbar logistikası ilə məşğul oluruq. Peşəkar fəaliyyətimizin digər mühüm sahəsi isə konsaltinq xidmətləridir.
One Touch Trade & Logistics-in əsas vəzifəsi ölkələr və biznes arasında körpü yaratmaqdır. Azərbaycan dünya bazarında ciddi iştirakçı kimi mövqeyini ildən-ilə möhkəmləndirir və biz daha çox dövlətin dövlətimizlə əməkdaşlıq etməsində maraqlıyıq. Bu baxımdan TransLogistica Caspian sərgisində iştirak çox vacibdir və şirkətimizin nüfüzuna müsbət təsir edir və qlobal bir şirkətə çevrilməyimizə kömək edir.

Заслуженное место на рынке крупнотоннажных грузоперевозок
One Touch Trade & Logistics функционирует пять лет и представляет собой крупную транспортно-экспедиционную компанию на рынке крупнотоннажных грузоперевозок Азербайджана. За это время мы реализовали множество успешных проектов с грузоотправителями и стали передовым участником транспортно-логистического рынка Азербайджана и СНГ. В основном мы сфокусированы на грузоперевозках из России, Ирана до Индии, Китая, Северной Африки и Европы.
Кроме того, осуществляем терминальные операции и занимаемся складской логистикой. Еще одна важная сфера нашей профессиональной деятельности – консалтинговые услуги.
Основная задача One Touch Trade & Logistics – наведение мостов между странами и бизнесами. Азербайджан с каждым годом укрепляет позиции, как серьезный участник мирового рынка, и мы заинтересованы в том, чтобы все больше стран сотрудничали с нашим государством. С этой точки зрения участие в выставке TransLogistica Caspian очень важно. Нон положительно влияет на повышение «узнаваемости» бренда и помогает нашей трансформации в глобальную компанию.