Geniş çeşiddə dəmir yolu avadanlıqları və dizel sənaye qurğuları
"Sinara – Nəqliyyat maşınları" holdinqi (STM, "Sinara" qrupuna daxildir) – lokomotivlərin, ixtisaslaşdırılmış dəmir yolu avadanlıqlarının və dizel sənaye qurğularının işlənib hazırlanması, istehsalı və texniki xidməti üzrə Rusiya şirkətlərinin elmi, texniki və istehsal potensialını birləşdirən maşınqayırma müəssisəsidir. Azərbaycan Respublikasındakı müştərilərimizə magistral daşımaların və zavoddaxili logistikanın inkişafına kömək edə biləcək dəmir yolu texnikamızın bütün xətti ilə tanış olmağı təklif edirik – bu həm teplovozların geniş çeşidi, həm də müxtəlif yol maşınlarıdır.
"Sinara – Nəqliyyat maşınları" holdinqi Azərbaycan Respublikasının sənaye şirkətlərinə geniş çeşiddə istehsal etdiyi məhsulları təklif etməyə hazırdır. Manevr və manevr-daşıma lokomotivlərimizin gücü 0,5 ilə 2,5 min at gücü arasında dəyişir ki, bu da zavoddaxili logistikanın təşkili çərçivəsində bütün növ işlərin yerinə yetirilməsini təmin edir.
STM müxtəlif güc seriyaları ilə yanaşı, alternativ yanacaqla işləyən lokomotivləri də azərbaycanlı müştərilərinə tədarük etməyə hazırdır. Söhbət əsas enerji mənbəyi kimi mayeləşdirilmiş təbii qazdan istifadə edən innovativ ТЭМГ1 maşınından gedir. Qeyd edim ki, bu, bir növ lokomotivdir – 1520 ölçülü dəmir yolu məkanında heç bir dəmir yolu avadanlığı istehsalçısında özünün istehsal etdiyi bu cür maşınlar yoxdur.
STM-in başqa bir fərqləndirici xüsusiyyəti ondan ibarətdir ki, biz bütün istismar dövrü ərzində avadanlıqlara texniki xidmət dəstəyi təklif etməyə hazırıq. Holdinqin strukturunda xüsusi xidmət bölməsi – teplovozlara həm zəmanət dəstəyi, həm də zəmanət sonrası dövrdə bir sıra xidmətlər göstərən "SinaraPRO" şirkəti yaradıldı (texniki xidmət, habelə cari, zavod və plandankənar təmir daxil olmaqla).
"TransLogistica Caspian" beynəlxalq sərgisi Azərbaycan Respublikasında potensial müştərilərlə dialoqun aparılması üçün ən səmərəli platformadır. Tədbirdə dəmir yolu infrastrukturunun genişləndirilməsi və inkişafı imkanlarını nəzərdən keçirən bütün iri sənaye şirkətləri iştirak edir. Qarşıdan gələn sərgi zamanı biz bu işdə maraqlı olan müəssisələrlə əməkdaşlığın texniki, istismar və kommersiya aspektlərini müzakirə etməyi planlaşdırırıq.

Широкий спектр железнодорожной техники и дизельных промышленных установок
Холдинг «Синара – Транспортные Машины» (СТМ, входит в Группу Синара) – дивизиональное машиностроительное предприятие, объединяющее научно-технический и производственный потенциал российских компаний по инжинирингу, производству и сервисному обслуживанию локомотивов, специализированной железнодорожной техники и дизельных промышленных установок. Своим заказчикам в Республике Азербайджан мы предлагаем ознакомиться со всей линейкой нашей железнодорожной техники, которая может способствовать развитию магистральных перевозок и внутризаводской логистики – это и широкий мощностной ряд тепловозов, и различные путевые машины.
Холдинг «Синара – Транспортные Машины» готов предложить промышленным компаниям Республики Азербайджан широкий спектр выпускаемой продукции. Мощность наших маневровых и маневрово-вывозных локомотивов варьируется от 0,5 до 2,5 тысяч л.с., что обеспечивает выполнение всех видов работ в рамках организации внутризаводской логистики.
Помимо различного мощностного ряда СТМ также готов поставлять своим азербайджанским заказчикам локомотивы, работающие на альтернативном топливе. Речь идет об инновационной машине ТЭМГ1, использующей в качестве главного источника энергии сжиженный природный газ. Отмечу, это единственный в своем роде локомотив – ни один производитель железнодорожного оборудования на пространстве колеи 1520 не имеет собственных разработок подобных машин.
Еще одна отличительная черта СТМ заключается в том, что мы готовы предложить сервисное сопровождение техники на всем ее жизненном цикле. В структуре холдинга создано специальное сервисное подразделение – компания «СинараPRO», оказывающая как гарантийное сопровождение тепловозов, так и комплекс услуг в постгарантийный период (включая проведение технического обслуживания, а также текущего, заводского и непланового ремонта).
Международная выставка TransLogistica Caspian является наиболее эффективной площадкой для ведения диалога с потенциальными заказчиками в Республике Азербайджан. В мероприятии принимают участие все крупные отраслевые компании, рассматривающие возможность расширения и развития своей железнодорожной инфраструктуры. В ходе предстоящей выставки мы планируем обсудить технические, эксплуатационные и коммерческие аспекты сотрудничества с заинтересованными в этом предприятиями.