Logistikanın Potensialı və Dəyərləri
Bizim şirkət 2003-cü ildən Azərbaycanda fəaliyyət göstərir. Biz, dünyanın demək olar ki, 40 ölkəsində nümayəndəlikləri və yüzlərlə ofisi olan beynəlxalq loqistika şirkəti CJ ICM Logistics-in filialıyıq. Şirkətimiz bütün nəqliyyat növləri ilə daşıma xidmətləri təklif edir. Ayrıca, bizdə iri yük daşıma üçün böyük parkı olan bir törəmə şirkətimiz də var. Bu sahədəki layihələri tez-tez Orta Asiya, Yaxın Şərq, Türkiyə və digər regionlarda həyata keçiririk. Bununla yanaşı, biz gömrük bəyannaməsi xidmətləri də göstəririk.
Bu il sərgidə iştirakımızın artıq üçüncü ildir. Bu ənənə, sərginin bizə verdiyi əvəzolunmaz faydanı vurğulayır və biz bu tədbiri perspektivli və faydalı bir layihə kimi dəyərləndiririk. Uzunmüddətli perspektivli layihədən biridir, böyük və etibarlı şirkətlər üçün faydalıdır. Biz burada potensial müştərilər və tədarükçülərlə tanış oluruq. Məsələn, bu gün işə başlamağı planlaşdıran iş adamları ilə görüşdük. Lakin onlar artıq gələcəkdə logistik şirkətlərlə uzunmüddətli əlaqələr qurmaq məqsədilə buradadırlar. Bu baxımdan, marka tanınması mütləq böyük rol oynayır. Biz aktiv bir şirkətik, bir çox assosiasiyaların üzvüyük və yaxşı tanınırıq.
Bu sərgi, həmçinin hər il ən azı bir dəfə çox sayda həmkar, tərəfdaş, müştəri və podratçının toplaşdığı ideal bir görüş yeridir. Sərgidə keçirdiyimiz bir neçə gün, geniş əlaqə qurma imkanı yaradır.
Əlbəttə, 30 il sərgi üçün böyük bir müddətdir. Bu sərgi uzun illərdir ki, davam edir və hələ də potensial investorları və bazar iştirakçılarını cəlb edir. Açıq-aydın bir maraq var, ona görə də sərgi böyüməyə və inkişaf etməyə davam edir. Vurğulamaq istərdim ki, bu layihə, müstəqil Azərbaycan tarixində neft hasilatının paralel inkişafı ilə böyüyüb.
Şirkətimizin rəhbərliyi həmişə logistikanın əhəmiyyətini və Azərbaycanın unikal coğrafi mövqeyini, həmçinin Xəzər regionunun ən böyük tranzit mərkəzi olma dəyərini vurğulayır. Buna görə də, biz bu potensialı Şimal-Cənub və Şərq-Qərb dəhlizlərinin kəsişməsində inkişaf etdirməyi çox vacib hesab edirik.

The Potential and Advantages of Logistics
Our company has been operating in Azerbaijan since 2003 as a branch of the international logistics company CJ ICM Logistics, which has representatives in nearly forty countries and hundreds of offices worldwide. We provide transportation services across all modes of transport. Additionally, we have a subsidiary company with a large fleet dedicated to transporting oversized cargo. We frequently execute projects in this area across Central Asia, the Middle East, and Turkey, among other regions. Furthermore, we offer customs declaration services.
This is our third year participating in the exhibition, and the tradition of attending underscores the undeniable value of this event, which we view as a prospective and beneficial initiative. It is a long-term, forward-looking project that is advantageous for large and solid companies. We have the opportunity to meet with potential clients and suppliers. For example, today we met with entrepreneurs who are planning to start their business in a year or two. However, they have already come here to establish long-term connections with logistics companies. In this regard, brand recognition plays an undeniable role. We are an active company, members of many associations, and well-known in our field.
This exhibition offers an ideal meeting place, where numerous colleagues, partners, clients, and contractors gather at least once a year. A few days at the exhibition provide ample opportunities for communication.
Of course, 30 years is a significant milestone for an exhibition. The event has stood the test of time and continues to attract potential investors and market players. There is clear, sustained interest, which is why it continues to grow and evolve. It is worth noting that this project has developed alongside the history of oil production in independent Azerbaijan.
Our management has always emphasized the importance of logistics and the value of Azerbaijan as a unique location and a major transit hub for the Caspian region. That is why it is so crucial for us to continue developing this potential at the intersection of the North-South and East-West corridors.