Logistikanın Potensialı və Dəyərləri
Bizim şirkət 2003-cü ildən Azərbaycanda fəaliyyət göstərir. Biz, dünyanın demək olar ki, 40 ölkəsində nümayəndəlikləri və yüzlərlə ofisi olan beynəlxalq loqistika şirkəti CJ ICM Logistics-in filialıyıq. Şirkətimiz bütün nəqliyyat növləri ilə daşıma xidmətləri təklif edir. Ayrıca, bizdə iri yük daşıma üçün böyük parkı olan bir törəmə şirkətimiz də var. Bu sahədəki layihələri tez-tez Orta Asiya, Yaxın Şərq, Türkiyə və digər regionlarda həyata keçiririk. Bununla yanaşı, biz gömrük bəyannaməsi xidmətləri də göstəririk.
Bu il sərgidə iştirakımızın artıq üçüncü ildir. Bu ənənə, sərginin bizə verdiyi əvəzolunmaz faydanı vurğulayır və biz bu tədbiri perspektivli və faydalı bir layihə kimi dəyərləndiririk. Uzunmüddətli perspektivli layihədən biridir, böyük və etibarlı şirkətlər üçün faydalıdır. Biz burada potensial müştərilər və tədarükçülərlə tanış oluruq. Məsələn, bu gün işə başlamağı planlaşdıran iş adamları ilə görüşdük. Lakin onlar artıq gələcəkdə logistik şirkətlərlə uzunmüddətli əlaqələr qurmaq məqsədilə buradadırlar. Bu baxımdan, marka tanınması mütləq böyük rol oynayır. Biz aktiv bir şirkətik, bir çox assosiasiyaların üzvüyük və yaxşı tanınırıq.
Bu sərgi, həmçinin hər il ən azı bir dəfə çox sayda həmkar, tərəfdaş, müştəri və podratçının toplaşdığı ideal bir görüş yeridir. Sərgidə keçirdiyimiz bir neçə gün, geniş əlaqə qurma imkanı yaradır.
Əlbəttə, 30 il sərgi üçün böyük bir müddətdir. Bu sərgi uzun illərdir ki, davam edir və hələ də potensial investorları və bazar iştirakçılarını cəlb edir. Açıq-aydın bir maraq var, ona görə də sərgi böyüməyə və inkişaf etməyə davam edir. Vurğulamaq istərdim ki, bu layihə, müstəqil Azərbaycan tarixində neft hasilatının paralel inkişafı ilə böyüyüb.
Şirkətimizin rəhbərliyi həmişə logistikanın əhəmiyyətini və Azərbaycanın unikal coğrafi mövqeyini, həmçinin Xəzər regionunun ən böyük tranzit mərkəzi olma dəyərini vurğulayır. Buna görə də, biz bu potensialı Şimal-Cənub və Şərq-Qərb dəhlizlərinin kəsişməsində inkişaf etdirməyi çox vacib hesab edirik.

Потенциал и достоинство логистики
Наша компания работает в Азербайджане с 2003 года, мы являемся филиалом международной логистической компании CJ ICM Logistics, которая имеет представительства почти в сорока странах и сотни офисов в этих странах.
Мы предоставляем услуги перевозок всеми видами транспорта. У нас имеется дочерняя кампания с большим парком для перевозок негабаритных грузов. Часто выполняем проекты в этом направлении – в Средней Азии, на Ближнем Востоке, в Турции и т д. Кроме того предоставляем услуги таможенного декларирования.
В данной выставке  участвуем  третий год. Такая традиция подчеркивает несомненную пользу выставки, которую рассматриваем как перспективное и полезное мероприятие.
Это долгосрочный перспективный проект, который выгоден крупным солидным кампаниям.
Мы знакомимся с потенциальными клиентами и поставщиками. Например, сегодня познакомились с бизнесменами, которые планируют начать дело через год  или два. Но они заранее пришли сюда, чтобы обеспечить долгосрочные связи с логистическими компаниями.
В этом аспекте, безусловно, большое значение имеет узнаваемость бренда. Мы активная компания, являемся членами многих ассоциаций, нас хорошо знают.
Здесь очень удобное место встречи, где как минимум раз в год собираются множество коллег и партнеров, клиентов и подрядчиков. Несколько дней выставки обеспечивают огромное количество общения.
Конечно, 30 лет для выставки – огромный срок. Поэтому она продолжается так долго – продолжает привлекать потенциальных инвесторов и игроков рынка. Безусловный интерес имеется, иначе бы она не пополнялась и не развивалась. Отмечу, что этот проект развивается параллельно истории нефтедобычи в независимом Азербайджане.
Наше руководство всегда отмечает важность логистики и достоинство Азербайджана, как уникальной локации и крупнейшего транзитного хаба Прикаспийского региона. Поэтому нам так важно развивать этот потенциал на пересечении коридоров Север-Юг и Восток-Запад.