“Sərginin 3 günü ərzində çoxsaylı danışıqlar aparmışıq”
1959-cu ildə Almaniyada əsası qoyulan şirkət yerli və regional festivallar üçün asan yığılan şənlik və tədbir çadırlarının işlənib hazırlanması üzrə ixtisaslaşıb. İlk vaxtlarda çadırlar üçün karkaslar ağacdan hazırlanırdı. 1964-cü ildə RÖDER poliester və qarışıq parçalardan hazırlanmış brezentləri olan sisternlərin kütləvi istehsalına başladı.
Hazırda 35 ölkədə filiallarımız fəaliyyət göstərir. İndiyədək 10 mindən çox layihə həyata keçirmişik.
Biz yüksək keyfiyyətli və dünya səviyyəli çadır sistemlərinin istehsalı və icarəsi xidmətləri göstəririk. Türkiyədə yerləşən satış ofisimizdə 8 mühəndis, fabrikimizdə isə 85 işçi çalışır.
Bu il ilk dəfədir ki, “Caspian Oil&Gas” sərgisində iştirak edirik. Əvvəlki illərdə biz sərgilərdə yalnız ziyarətçi kimi iştirak edirdik. Bu dəfə özümüzü tanıtmaq və müştərilərimizi məhsullarımızla tanış etmək qərarına gəldik. Azərbaycan bazarında çadır istehsalı ilə məşğul olan şirkətlərin sayı çox azdır, ona görə də yerli bazar çox vacibdir.
Ümid edirəm ki, biz də Qarabağda həyata keçirilən yeni layihələrdə iştirak edə biləcəyik. Sərginin 3 günü ərzində biz bu mövzuda çoxsaylı danışıqlar apardıq, həmçinin B2B formatında baş tutan görüşlərdə fikir mübadiləsi həyata keçirdik.
Sərgidə iştirak etməklə biz öz şirkətimizi geniş şəkildə tanıtmağa, maksimum ziyarətçi ilə ünsiyyət qurmağa, məhsullarımızı mütəxəssislərə nümayiş etdirməyə çalışırıq. Biz digər sərgi iştirakçıları ilə də əlaqələr qurmaq və onlara xidmətlərimizi təklif etmək istəyirik.
Hesab edirəm ki, xüsusilə də yeni bir bazara daxil olmağı planlaşdırırsınızsa, belə sərgilərdə iştirak etmək çox vacibdir. Canlı ünsiyyət olmadan biznesi irəli aparmaq olduqca çətindir. Sərginin təşkilini çox bəyəndik və gələcəkdə də məmnuniyyətlə iştirak etməyi planlaşdırırıq.

Throughout the three days of the exhibition, we conducted many negotiations
The company was established in 1959 in Germany, specializing in designing easy-to-assemble party and event tents for local and regional festivals. Initially, tent frames were crafted from wood. In 1964, RÖDER commenced mass production of tents with tarpaulins made from polyester and mixed fabrics.
Currently, our branches are operational in 35 countries. Since our company's inception, we have completed over 10,000 projects. We are dedicated to providing top-quality tent systems manufacturing and rental services on a global scale. In Türkiye, we maintain a sales office staffed with 8 engineers and employ 85 workers in the factory.
This year marks our inaugural participation at the Caspian Oil & Gas exhibition. In previous years, we attended exhibitions solely as visitors. However, this time around, we have chosen to showcase our products and raise awareness about our brand to our customers. Given the limited number of tent production companies in the Azerbaijani market, establishing a presence in this local niche holds significant importance.
We are optimistic about the possibility of engaging in new projects in Karabakh. Throughout the three days of the exhibition, we conducted many negotiations on this matter and exchanged insights during B2B meetings.
By participating in the exhibition, our aim is to promote our company extensively, engage with as many visitors as possible, and showcase our products to specialists. Additionally, we seek to network with other participants at the exhibition and introduce them to our services.
I strongly believe that participating in such exhibitions is crucial, especially when entering a new market. Establishing in-person connections is vital for promoting a business effectively. We were impressed by the organization of the exhibition and look forward to participating in future editions with enthusiasm.