“Sərginin 3 günü ərzində çoxsaylı danışıqlar aparmışıq”
1959-cu ildə Almaniyada əsası qoyulan şirkət yerli və regional festivallar üçün asan yığılan şənlik və tədbir çadırlarının işlənib hazırlanması üzrə ixtisaslaşıb. İlk vaxtlarda çadırlar üçün karkaslar ağacdan hazırlanırdı. 1964-cü ildə RÖDER poliester və qarışıq parçalardan hazırlanmış brezentləri olan sisternlərin kütləvi istehsalına başladı.
Hazırda 35 ölkədə filiallarımız fəaliyyət göstərir. İndiyədək 10 mindən çox layihə həyata keçirmişik.
Biz yüksək keyfiyyətli və dünya səviyyəli çadır sistemlərinin istehsalı və icarəsi xidmətləri göstəririk. Türkiyədə yerləşən satış ofisimizdə 8 mühəndis, fabrikimizdə isə 85 işçi çalışır.
Bu il ilk dəfədir ki, “Caspian Oil&Gas” sərgisində iştirak edirik. Əvvəlki illərdə biz sərgilərdə yalnız ziyarətçi kimi iştirak edirdik. Bu dəfə özümüzü tanıtmaq və müştərilərimizi məhsullarımızla tanış etmək qərarına gəldik. Azərbaycan bazarında çadır istehsalı ilə məşğul olan şirkətlərin sayı çox azdır, ona görə də yerli bazar çox vacibdir.
Ümid edirəm ki, biz də Qarabağda həyata keçirilən yeni layihələrdə iştirak edə biləcəyik. Sərginin 3 günü ərzində biz bu mövzuda çoxsaylı danışıqlar apardıq, həmçinin B2B formatında baş tutan görüşlərdə fikir mübadiləsi həyata keçirdik.
Sərgidə iştirak etməklə biz öz şirkətimizi geniş şəkildə tanıtmağa, maksimum ziyarətçi ilə ünsiyyət qurmağa, məhsullarımızı mütəxəssislərə nümayiş etdirməyə çalışırıq. Biz digər sərgi iştirakçıları ilə də əlaqələr qurmaq və onlara xidmətlərimizi təklif etmək istəyirik.
Hesab edirəm ki, xüsusilə də yeni bir bazara daxil olmağı planlaşdırırsınızsa, belə sərgilərdə iştirak etmək çox vacibdir. Canlı ünsiyyət olmadan biznesi irəli aparmaq olduqca çətindir. Sərginin təşkilini çox bəyəndik və gələcəkdə də məmnuniyyətlə iştirak etməyi planlaşdırırıq.

За три дня выставки мы провели множество переговоров
Компания была основана в 1959 году в Германии, специализировалась на разработке простых в сборке палаток для вечеринок и мероприятий для местных и региональных фестивалей. Вначале каркасы палаток изготавливались из дерева. А в 1964 году RÖDER начала серийное производство цистерн с брезентом из полиэстера и смесовых тканей.
Сегодня наши филиалы функционируют в 35 странах. Со дня основания нашей компании мы реализовали более 10 тысяч проектов.
Мы предоставляем услуги по производству и аренде шатровых систем высочайшего качества и мирового класса. В Турции у нас имеется офис по продажам, где работают 8 инженеров, а на фабрике задействовано 85 работников.
В этом году это наше первое участие на выставке Caspian Oil&Gas. Предыдущие годы мы участвовали на выставках только в качестве посетителей. На этот раз решили заявить о себе и познакомить клиентов со своей продукцией. На рынке Азербайджана очень мало фирм по производству палаток, поэтому местная ниша очень важна.
Надеюсь, что мы также сможем быть задействованы в новых проектах на территории Карабаха. За три дня выставки мы провели множество переговоров на этот счёт, осуществили обмен мнениями на встречах B2B.
Участвуя в выставке, мы стремимся широко заявить о своей фирме, пообщаться с максимальным числом посетителей, продемонстрировать специалистам свою продукцию. Также хотим наладить контакты с другими участниками выставки, предложить им свои услуги.
Я считаю, что участвовать на таких выставках очень важно. Особенно если вы планируете выйти на новый рынок. Без живого контакта достаточно сложно продвигать бизнес. Нам очень понравилась организация выставки, с удовольствием планируем участвовать и в дальнейшем.