Şirkətimiz üçün sərginin nəticələri əladır!
1992-ci ildə Latviyada əsası qoyulmuş SIGIS şirkəti dəmir yolu nəqliyyatı üçün informasiya xidmətləri və informasiya texnologiyaları təqdim edir.
Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit, Logistika sərgisində ilk dəfədir iştirak edirik. Sərgiyə 2 məhsulla qatılmışıq: təxminən 10 yaşı olan vaqonları və konteynerləri izləmək üçün məlumat sistemi (Railwagon location), həmçinin logistika şirkətlərinin fəaliyyəti üçün avtomatlaşdırılmış idarəetmə sistemi (ASUP). ASUP proqramı yenidir və dəniz blokları da daxil olmaqla dəmir yolu logistikası üçün nəzərdə tutulub.
Biz Bakı sərgisini təsadüfən seçməmişik. Məsələ burasındadır ki, hazırki geosiyasi vəziyyətdə Azərbaycanın rolu artmaqdadır. Ölkə Rusiyadan yan keçən “Şərq-Qərb”, habelə Şimal-Cənub” tranzit dəhlizinə çevrilir. Gələcəkdə, eşitdiyimə görə, Naxçıvandan yeni xətt keçəcək. Buna görə də SIGIS şirkəti öz məhsullarını “Translogistica Caspian” sərgisində təqdim etmək qərarına gəlib.
Bakıya gəlmək və potensial tərəfdaşlarla şəxsən görüşmək gözəl imkandır! Canlı ünsiyyətdə məlumatın həcmi həmişə daha çox olur və biz müştərinin nəyə ehtiyac duyduğunu öyrənmək imkanı əldə edirik. Bildirmək istəyirəm ki, sərginin cəmi bir günü ərzində biz 10 yerli şirkətlə əməkdaşlıq haqqında razılıq əldə etmişik. Buna görə də belə ixtisaslaşmış tədbirlərin keçirilməsi zəruridir. Buraya dünyanın hər yerindən çoxlu sayda şirkətlər gəlir. Müştəri müəyyən xidmət növləri ilə maraqlanırsa, bir platformada onlarla tanış ola bilər. Sərgilər şirkətlər üçün də faydalıdır. Şirkətlər potensial müştərilərlə ünsiyyət qurur, onların nəyə ehtiyac duyduğunu anlayır və bazarın miqyasını təhlil edir, Axı sadəcə təhlil vasitəsilə tam məlumat əldə etmək mümkün deyil.
Sərginin şirkətimiz üçün nəticələrini nəzərə alaraq əminliklə deyə bilərəm ki, biz bundan sonra da xidmətlərimizi bu beynəlxalq platformada təqdim etməyi planlaşdırırıq.

Outstanding exhibition results for our company!
Founded in 1992 in Latvia, SIGIS specializes in providing information services and information technology for railway transport.
This year marks our debut at the International Exhibition "Transport, Transit, Logistics". Our showcase includes two products: a decade-old information system for tracking wagons and containers (Railwagon Location), and a newly developed Automated Management System (ASUP) tailored for logistics companies, with a specific focus on rail logistics, encompassing maritime components.
Our selection of the Baku exhibition was no coincidence. Azerbaijan's significance in the current geopolitical landscape is on the rise. The country is evolving into a pivotal “East-West” transit corridor, circumventing Russia and the “North-South”. Moreover, I’ve heard there are plans for a new route passing through Nakhchivan in the future. Hence, SIGIS opted to present its products at TransLogistica Caspian.
Travelling to Baku and meeting potential partners in person is fantastic! In face-to-face interactions, we can gather a wealth of information and truly understand our clients' needs. I am excited to share that within just one day of the exhibition, we were able to secure partnerships with approximately ten local companies. This reaffirms the importance of such specialized events. With a diverse array of companies from around the globe in attendance, clients can easily explore various services all in one place. Exhibitions offer valuable opportunities for companies to engage with potential clients, gain insights into their needs, and assess market dynamics. Unlike data analytics, exhibitions provide a more holistic view of the market.
Reflecting on the outcomes of the exhibition for our company, we are confident in our decision to continue showcasing our services on this international platform.