Biz Azərbaycana gəldiyimizə görə həmişə məmnunuq
Fabrikimizin yüz ildən çox yaşı var. O, dəmir yolu və metro vaqonları üçün əyləc sistemlərinin işlənib hazırlanması və istehsalı üzrə ixtisaslaşıb. Şirkət bütün növ yük və sərnişin vaqonları, lokomotivlər və yeraltı qatarlar üçün əyləc sistemlərini hazırlayır və istehsal edir.
Müəssisənin ideyası xaricdən gətirilən əyləc sistemlərinin istifadəsindən uzaqlaşmaq və tamamilə yerli istehsal olan əyləc sistemlərinə keçmək istəyinə əsaslanırdı. MDB ölkələrinin, Latviya, Litva, Estoniya, Asiya, Afrika və Latın Amerikasının bir sıra ölkələrinin dəmir yolu və metropolitenlərinin təxminən 2 milyon vaqonu əyləc qurğularımızla təchiz olunub.
“TransLogistica” sərgisinə gəlincə isə, biz həmişə Azərbaycana böyük məmnuniyyətlə gəlirik və bu tədbirdə iştirak edirik. Həmişə olduğu kimi, onun yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu qeyd etmək istərdim. Sərgidən gözləntilərimiz həmişə olduğu kimidir: həmkarlarla ünsiyyət və əlaqə yaratmaq.
Azərbaycanlı həmkarlarımızla daim əlaqə saxlayırıq. Onlar sonuncu dəfə pandemiyadan öncə, üç il əvvəl böyük bir nümayəndə heyətinin tərkibində gəlmişdilər. İyunun 2-də o cümlədən Azərbaycan Dəmir Yolları QSC-nin rəhbərliyi də daxil olmaqla üç görüşümüz var . Biz hər zaman geniş spektrli işlərdə, o cümlədən seriyalı istehsal, çatdırılma və s. üzrə əməkdaşlığa hazırıq.

Мы всегда с радостью приезжаем в Азербайджан
Нашему заводу больше ста лет. Он специализируется на разработке и производстве тормозных систем для подвижного состава железнодорожного транспорта и метрополитена. Предприятие разрабатывает и производит тормозные системы для всех типов грузовых и пассажирских вагонов, локомотивов, и поездов метрополитена.
Идея предприятия строилась на желании уйти от использования импортных тормозных систем и перейти полностью на тормозные системы отечественного производства. Нашими тормозными приборами оснащено почти 2 миллиона единиц подвижного состава железных дорог и метрополитенов стран СНГ, Латвии, Литвы, Эстонии, ряда стран Азии, Африки и Латинской Америки.
Что касается выставки «TransLogistica», то мы всегда с большим удовольствием приезжаем в Азербайджан и принимаем участие в этом мероприятии. Хотелось бы отметить как всегда высокий уровень его организации. Ожидания от выставки у нас дежурные: общение с коллегами и налаживание контактов.
Мы контактируем с нашими азербайджанскими коллегами на постоянной основе. В последний раз приезжали до пандемии, три года назад в составе большой делегации. На 2 июня у нас запланировано три встречи, в том числе с руководящим составом «Азербайджанских железных дорог». Мы всегда готовы к сотрудничеству по широкому спектру работ, включая серийное производство, поставки и пр.