Biz Azərbaycana gəldiyimizə görə həmişə məmnunuq
Fabrikimizin yüz ildən çox yaşı var. O, dəmir yolu və metro vaqonları üçün əyləc sistemlərinin işlənib hazırlanması və istehsalı üzrə ixtisaslaşıb. Şirkət bütün növ yük və sərnişin vaqonları, lokomotivlər və yeraltı qatarlar üçün əyləc sistemlərini hazırlayır və istehsal edir.
Müəssisənin ideyası xaricdən gətirilən əyləc sistemlərinin istifadəsindən uzaqlaşmaq və tamamilə yerli istehsal olan əyləc sistemlərinə keçmək istəyinə əsaslanırdı. MDB ölkələrinin, Latviya, Litva, Estoniya, Asiya, Afrika və Latın Amerikasının bir sıra ölkələrinin dəmir yolu və metropolitenlərinin təxminən 2 milyon vaqonu əyləc qurğularımızla təchiz olunub.
“TransLogistica” sərgisinə gəlincə isə, biz həmişə Azərbaycana böyük məmnuniyyətlə gəlirik və bu tədbirdə iştirak edirik. Həmişə olduğu kimi, onun yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu qeyd etmək istərdim. Sərgidən gözləntilərimiz həmişə olduğu kimidir: həmkarlarla ünsiyyət və əlaqə yaratmaq.
Azərbaycanlı həmkarlarımızla daim əlaqə saxlayırıq. Onlar sonuncu dəfə pandemiyadan öncə, üç il əvvəl böyük bir nümayəndə heyətinin tərkibində gəlmişdilər. İyunun 2-də o cümlədən Azərbaycan Dəmir Yolları QSC-nin rəhbərliyi də daxil olmaqla üç görüşümüz var . Biz hər zaman geniş spektrli işlərdə, o cümlədən seriyalı istehsal, çatdırılma və s. üzrə əməkdaşlığa hazırıq.

We are always happy to come to Azerbaijan
Our factory is over a hundred years old. It specializes in the development and production of brake systems for railway and subway rolling stock. The company develops and manufactures brake systems for all types of freight and passenger cars, locomotives, and subway trains.
The idea of ​​the enterprise was based on the desire to get away from the use of imported brake systems and switch completely to domestic brake systems. Almost 2 million units of rolling stock of railways and subways of CIS countries, Latvia, Lithuania, Estonia, a number of countries in Asia, Africa and Latin America are equipped with our brake devices.
As for the TransLogistica exhibition, we always come to Azerbaijan with great pleasure and take part in this event. I would like to note, as always, the high level of its organization. Our expectations from the exhibition are traditional: communicating with colleagues and establishing contacts.
We are in constant contact with our Azerbaijani colleagues. The last time we came before the pandemic, three years ago as part of a large delegation. We have three meetings scheduled for June 2, including with the senior management of the Azerbaijani Railways. We are always ready to cooperate on a wide range of works, including serial production, deliveries, etc.