Etibarlı tərəfdaşlıq yaxşı gələcəyin zəminidir!
İvan Kryukov, “Ukrayna Dəmir Yolları” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin marketinq departamentinin müdir müavini
– “Ukrayna Dəmir Yolları” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti (“Укрзализныця”) Bakıda keçirilən beynəlxalq “TransCaspian/Translogistica 2017” sərgisində debüt edir. Bu il bizim təşkilatda “Ukrayna Dəmir Yoları” Açıq Səhmdar Cəmiyyətini yeni səviyyəyə qaldırmaq üçün marketinq departamenti yaradılıb. Bu strategiya çərçivəsində (builki fəaliyyətimizin başlanğıcı kimi) Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Loqistika sərgisində bizim üçün stend ayrılıb. Biz öz stendimizdə nəqliyyat-loqistika xidmətlərini təklif edirik. “Ukrayna Dəmir Yolları” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin tərkibinə yük daşımaları və loqistika ilə məşğul olan – “Nəqliyyat loqistikası mərkəzi” (“NLM”) və Liski “Nəqliyyat xidməti mərkəzi” kimi iki struktur bölmə daxildir. Stendimizdə bu bölmələrin fəaliyyəti və xidmətləri barədə də məlumat verilir.
Sərginin eksponentləri arasında iştirakımızın məğzini “Укрзализныцы” ASC-nin etibarlı tərəfdaş kimi nüfuzunun dəstəklənməsi təşkil edir. Biz həmçinin tərəfdaşların, o cümlədən Azərbaycanın diqqətini cəlb etmək və onlarla münasibətlər qurmaq niyyətindəyik. Biz sərgiyə qədər ali rəhbərlik səviyyəsində bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirmişik. Biz xüsusilə Ukrayna, Azərbaycan və Qazaxıstanın birgə təşəbbüsü olan “Yeni İpək Yolu” layihəsinin reallaşdırılması çərçivəsində bu əlaqələri dəstəkləmək istəyirik.
Biz sərgidə öz yüklərinin Ukrayna ərazisindən daşınmasına, o cümlədən Avropa tranzitinə ehtiyac duyan bütün iştirakçılar ilə ünsiyyət qurmaqda maraqlıyıq. “TransCaspian/Translogistica 2017” sərgisi Asiya bazarındakı nəhəng şirkətlərin ünsiyyət qurması üçün əsas platformadır. Bu sərginin köməyi ilə çoxsaylı əlaqələr qurmaq və region bazarlarındakı mövqeyi təsdiq etmək mümkündür.

У надежного партнерства – хорошее будущее!
Иван Крюков, заместитель департамента по маркетингу публичного акционерного общества «Украинские железные дороги»
– Украинские железные дороги («Укрзализныця») впервые принимают участие в международной выставке TransCaspian/Translogistica 2017 в Баку. В этом году в нашей организации был создан департамент маркетинга, который нацелен на то, чтобы вывести «Украинские железные дороги» на новый уровень. В рамках этой стратегии нами представлен новый стенд на Каспийской международной выставке «Транспорт, Транзит и Логистика» - как начало нашей выставочной деятельности в этом году. На стенде мы представляем транспортно-логистические услуги. В составе «Украинских железных дорог» есть два структурных подразделения, которые занимаются грузовыми перевозками и логистикой – «Центр транспортной логистики» - ЦТЛ и «Центр транспортного сервиса» Лиски. Информация об их деятельности и услугах и представлена на стенде.
Основная часть нашего присутствия в рядах экспонентов выставки – это поддержание имиджа «Укрзализныцы» как надежного партнера. Также мы хотим привлечь внимание и наладить отношения с партнерами, в том числе, Азербайджаном. До выставки у нас проходил ряд двусторонних встреч на уровне высшего руководства. Мы хотим поддерживать эти контакты, особенно в рамках реализации проекта «Новый шелковый путь», который инициирован совместно Украиной, Азербайджаном и Казахстаном.
Мы заинтересованы в общении на выставке со всеми участниками, кто нуждается в перевозках своих грузов по территории Украины, в том числе, транзитом в Европу. Выставка TransCaspian/Translogistica  – это основная площадка для коммуникации крупных компаний на азиатском рынке. С помощью этой выставки можно наладить большое количество контактов и утвердить свои позиции на рынке в регионе.