Limanlarda görülən yükləmə-boşaltma işlərinin həcmi açıqlanıb – 6 milyondan çoxdur
25 noyabr, Fineko/abc.az. Dəniz limanlarında 6,7 milyon tonluq yükləmə-boşaltma işləri həyata keçirilib.
ABC.AZ Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu ilin yanvar-oktyabr aylarında dəniz limanlarında 6 milyon 775,4 min ton həcmində yükləmə-boşaltma işləri həyata keçirilib.
Dövlət Statistika Komitəsindən bildirilib ki, yüklərin 6 milyon 214 min tonunu və ya 91,7 faizini tranzit yüklər təşkil edib. Noyabrın 1-nə limanlarda qalan yüklərin həcmi 195,9 min ton olub. On ayda dəniz nəqliyyatı ilə daşınmış sərnişinlərin sayı ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 30,9 faiz artaraq 17,8 min nəfər təşkil edib.

Cargo in ports exceeded 6 million tons for past 10 months
ovember 25, Fineko/abc.az. Loading & unloading operations for 6.7 million tons were carried out at seaports of Azerbaijan.
ABC.AZ reports with reference to the State Statistics Committee that for Jan-Oct 2019 the loading & unloading operations in the volume of 6.775 million tons were conducted at seaports.
The State Statistics Committee informs that transit cargo totaled 6.214 million tons or 91.7% of cargo. As of 1 November the volume of remaining cargo in the ports amounted to 195,900 tons. The number of passengers transported by sea for Jan-Oct increased by 30.9% (versus the 2018 same term) up to 17,800 people.