Naxçıvanda yeni avtomobillər istehsal olunacaq
29 iyun, Fineko/abc.az. Naxçıvan Avtomobil Zavodu tərəfindən 2020-ci il ərzində 117 ədəd avtomobil, 2021-ci ilin ötən dövrü ərzində isə 47 ədəd avtomobil istehsal olunub.
Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyindən ABC.AZ-a daxil olan məlumata görə, 2021-ci ilin ötən dövrü ərzində yeni modelləri sırasına daha bir avtomobil əlavə edən Naxçıvan Avtomobil Zavodunda “Changan minik-yük”, “Changan minivan” markalı avtomobillərin istehsalına başlanılıb.
Bağlanmış müqavilələrə uyğun olaraq növbəti aylarda 200 ədəd “Lifan 650”, 60 ədəd “Lifan X70”, 76 ədəd “FAW” markalı minik və yük avtomobillərinin istehsalına başlanılması nəzərdə tutulur.

New cars to be produced in Nakhchivan
June 29, Fineko/abc.az. The Nakhchivan Automobile Plant produced 117 cars in 2020, and 47 cars over the past period of 2021.
ABC.AZ reports that the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic, the Nakhchivan Automobile Plant, which has added another car to its model range over the past period of 2021, has started production of cars of brands ‘Changan passenger-cargo’ and ‘Changan minivan’.
In accordance with the signed contracts, it is planned to start production of 200 cars and trucks of brand Lifan 650, 60 Lifan X70, 76 FAW in the coming months.