Naxçıvanda yeni avtomobillər istehsal olunacaq
29 iyun, Fineko/abc.az. Naxçıvan Avtomobil Zavodu tərəfindən 2020-ci il ərzində 117 ədəd avtomobil, 2021-ci ilin ötən dövrü ərzində isə 47 ədəd avtomobil istehsal olunub.
Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyindən ABC.AZ-a daxil olan məlumata görə, 2021-ci ilin ötən dövrü ərzində yeni modelləri sırasına daha bir avtomobil əlavə edən Naxçıvan Avtomobil Zavodunda “Changan minik-yük”, “Changan minivan” markalı avtomobillərin istehsalına başlanılıb.
Bağlanmış müqavilələrə uyğun olaraq növbəti aylarda 200 ədəd “Lifan 650”, 60 ədəd “Lifan X70”, 76 ədəd “FAW” markalı minik və yük avtomobillərinin istehsalına başlanılması nəzərdə tutulur.

В Нахчыване будут производить новые автомобили
29 июня, Fineko/abc.az. Нахчыванский автомобильный завод в 2020 году выпустил 117 автомобилей, а за истекший период 2021 года – 47 автомобилей.
Как сообщили ABC.AZ в Министерстве экономики Нахчыванской Автономной Республики, на Нахчыванском автомобильном заводе, который за истекший период 2021 года добавил в свой модельный ряд еще один автомобиль, начато производство автомобилей марок “Changan легковые-грузовые”, “Changan минивэн”.
В соответствии с заключенными контрактами в ближайшие месяцы планируется начать производство 200 единиц легковых и грузовых автомобилей марки “Lifan 650”, 60 единиц “Lifan X70”, 76 единиц “FAW”.