Qatarlar, lokomotivlər, teplovozlar, vaqonlar
- “Transmaşholdinq” QSC beynəlxalq “TransCaspian/Translogistica” sərgisinin daimi iştirakçılarından biridir. Şirkət şəhərətrafı və regionlararası əlaqə üçün elektrik və dizel qatarları, sabit/dəyişən cərəyan ilə işləyən yük və sərnişindaşıma lokomotivləri, elektrovozlar, teplovozlar, metro vaqonları, sərnişin və yük vaqonları, Soçi Olimpiadası çərçivəsində özünü doğrultmuş ikimərtəbəli vaqonların istehsalını həyata keçirir. Biz həmçinin təqdim etdiyimiz texnikalar üçün geniş ləvazimat çeşidini də təklif edirik.
Bu il stendimizdə yeni istehsal edilmiş metro qatarları təqdim olunur. Biz bu layihələrdən birini şirkətimizin tərəfdaşı olan Fransanın “Alstom” şirkəti ilə birlikdə reallaşdırmışıq - söhbət artıq Bakı metropolitenində istifadə olunan və müasir dizaynlı interyer və eksteryeri olan yeni qatarlardan gedir. Digər layihə isə cari ilin aprel ayında Rusiyanın paytaxtında istifadəyə verilmiş, salonunda hətta “qadcet” akkumulyatorlarını yükləmək üçün “USB” portları olan yeni “Moskva” seriyalı qatarlardır.
Məqsədimiz sərgidə artıq özünü doğrultmuş metro vaqonları ilə yanaşı, Azərbaycan üçün bütün məhsul spektrini təklif etməyə hazır olduğumuzu bəyan etməkdir. Stendimizdə bizim məhsullara maraq göstərə biləcək “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC və Bakı Metropoliteninin nümayəndələrini görməkdən məmnun olarıq.
Biz sərgini çox bəyəndik və tədbirin ilk iş günündə “Transmaşholdinq” şirkətinin məhsullarını stendimizi ziyarət edən Azərbaycan Respublikasının nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Ramin Quluzadəyə təqdim etdik. Biz ən ümdə arzu və ümidlər bəsləməklə yanaşı, gələn il keçiriləcək sərgidə də iştirak etmək niyyətindəyik.

Поезда, локомотивы, тепловозы, вагоны
– ЗАО Трансмашхолдинг – один из постоянных участников международный выставки TransCaspian/Translogistica. Компания производит электро- и дизельные поезда для пригородных и межрегиональных сообщений, локомотивы, электровозы постоянного/переменного тока, тепловозы – грузовые и пассажирские, вагоны метро, пассажирские и грузовые вагоны, двухэтажные вагоны, которые прекрасно проявили себя в перевозках в рамках Олимпиады в Сочи. Также мы располагаем широким ассортиментом комплектующих для представленной техники.
В этом году на нашем стенде представлены новые разработки поездов метро. Один из этих проектов мы реализовали вместе с нашими партнерами французской компанией Alstom – это новые поезда, с современным дизайном интерьера и экстерьера, которые уже курсируют в бакинском метрополитене. Другой проект запущен в апреле этого года в столице России – это поезда новой серии «Москва», в салонах которых установлены даже USB-порты для зарядки аккумуляторов гаджетов.
Наша цель заявить на выставке, что мы готовы поставлять весь спектр продукции для Азербайджана, наряду с уже зарекомендовавшими себя вагонами метро. Будем рады видеть на нашем стенде представителей ЗАО Азербайджанские Железные Дороги и Бакинского метрополитена, которых может заинтересовать наша продукция.
Выставка нам очень понравилась. В первый же день нам удалось представить продукцию предприятия Трансмашхолдинг министру транспорта, связи и высоких технологий Азербайджана Рамину Гулузаде, посетившему стенд. Мы питаем самые радужные надежды и планируем принять участие в выставке и в будущем году.