Qatarlar, lokomotivlər, teplovozlar, vaqonlar
- “Transmaşholdinq” QSC beynəlxalq “TransCaspian/Translogistica” sərgisinin daimi iştirakçılarından biridir. Şirkət şəhərətrafı və regionlararası əlaqə üçün elektrik və dizel qatarları, sabit/dəyişən cərəyan ilə işləyən yük və sərnişindaşıma lokomotivləri, elektrovozlar, teplovozlar, metro vaqonları, sərnişin və yük vaqonları, Soçi Olimpiadası çərçivəsində özünü doğrultmuş ikimərtəbəli vaqonların istehsalını həyata keçirir. Biz həmçinin təqdim etdiyimiz texnikalar üçün geniş ləvazimat çeşidini də təklif edirik.
Bu il stendimizdə yeni istehsal edilmiş metro qatarları təqdim olunur. Biz bu layihələrdən birini şirkətimizin tərəfdaşı olan Fransanın “Alstom” şirkəti ilə birlikdə reallaşdırmışıq - söhbət artıq Bakı metropolitenində istifadə olunan və müasir dizaynlı interyer və eksteryeri olan yeni qatarlardan gedir. Digər layihə isə cari ilin aprel ayında Rusiyanın paytaxtında istifadəyə verilmiş, salonunda hətta “qadcet” akkumulyatorlarını yükləmək üçün “USB” portları olan yeni “Moskva” seriyalı qatarlardır.
Məqsədimiz sərgidə artıq özünü doğrultmuş metro vaqonları ilə yanaşı, Azərbaycan üçün bütün məhsul spektrini təklif etməyə hazır olduğumuzu bəyan etməkdir. Stendimizdə bizim məhsullara maraq göstərə biləcək “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC və Bakı Metropoliteninin nümayəndələrini görməkdən məmnun olarıq.
Biz sərgini çox bəyəndik və tədbirin ilk iş günündə “Transmaşholdinq” şirkətinin məhsullarını stendimizi ziyarət edən Azərbaycan Respublikasının nəqliyyat, rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Ramin Quluzadəyə təqdim etdik. Biz ən ümdə arzu və ümidlər bəsləməklə yanaşı, gələn il keçiriləcək sərgidə də iştirak etmək niyyətindəyik.

Trains, locomotives, diesel units, cars
- ZAO Transmashholding is one of the regular participants of the international TransCaspian / Translogistica exhibition. Our company produces electric and diesel trains for suburban and interregional communications, locomotives, electric locomotives with direct / alternating current, diesel units (freight and passenger units), subway cars, passenger and freight cars and two-story wagons that have excelled in transportation within the framework of the Sochi Olympics. We also have a wide range of components for the presented equipment.
This year at our stand new developments of metro trains are presented. One of the projects we implemented together with Alstom (France), our partners, is the series of new trains with a modern interior and exterior design that already run in the Baku subway. Another project launched in April this year in the Russian capital is new “Moscow” trains with USB ports for charging gadget batteries in the saloon.
Our goal at this exhibition is to declare that we are ready to supply the entire range of products for Azerbaijan, along with the already proven subway cars. We will be happy to see representatives of the Azerbaijan Railways and the Baku Metro on our stand; they may be interested in our products.
We are impressed with the exhibition and on the first day, we presented our products to the Minister of Transport, Communications and High Technologies of Azerbaijan Ramin Guluzadeh at out stand. With great hopes, we have a plan to participate at this exhibition next year.