“TransCaspian/Translogistica 2017” sərgisi Xəzəryanı regionun aparıcı nəqliyyat tədbiridir
26-28 aprel tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində 16-cı Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika “TransCaspian/Translogistica 2017” sərgisi keçiriləcək. Dəmiryol sektoru, dənizçilik sənayesi, aviasiya, kommersiya təyinatlı nəqliyyat və nəqliyyat-loqistika xidmətləri sahəsində əsas dövlət strukturları ilə yanaşı, kommersiya təşkilatlarını da bir araya toplayan “TransCaspian/Translogistica 2017” sərgisi Xəzəryanı regionun aparıcı nəqliyyat tədbiridir.
Sərgidə nəqliyyat sahəsi üzrə məhsul və xidmətlərin geniş çeşidi - dəniz və dəmir yolları vasitəsi ilə yükdaşımalar, lokomotivlər, sərnişin və yük vaqonları, hərəkət heyətinin təmiri,  dəmiryol nəqliyyatı üçün avadanlıq və komponentlər, gəmiqayırma və gəmi təmiri, dəniz limanları və liman xidmətləri, kommersiya təyinatlı nəqliyyat vasitələri üçün komponentlər və digər istiqamətlər təqdim olunacaq.
Sərgidə kommersiya şirkətləri ilə yanaşı, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC, Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı, Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dəniz Administrasiyası və Ukrayna Dəmir Yolları İdarəsi kimi dövlət nəqliyyat strukturları da iştirak edəcəklər.
Sərgi proqramı çərçivəsində “AVP Texnologiya” MMC, “RIRTCD” ASC ilə birlikdə “Lokomotiv təsərrüfatı üçün qabaqcıl texnologiyalar” mövzusunda seminar təşkil edəcək. “Rusaqrotrans” ASC şirkəti isə öz stendində taxıl yüklərinin Rusiyadan Azərbaycan, İran, Gürcüstan və Türkiyə istiqamətlərində daşınması üzrə təqdimat keçirəcəkdir.
“TransCaspian/Translogistica 2017” sərgisi 7-ci Xəzər Beynəlxalq Yol İnfrastrukturu və İctimai Nəqliyyat
“Road&Traffic” və 4-cü Xəzər Beynəlxalq Kater və Yaxtalar “CIBS 2017” sərgiləri ilə eyni meydançada keçiriləcək.

The TransCaspian/Translogistica exhibition is one of the leading transport events in the Caspian region
2 march 2017
The 16th Caspian International Transport, Transit and Logistics Exhibition TransCaspian/Translogistica 2017 will be held from 26th to 28th April at Baku Expo Center. The TransCaspian/Translogistica exhibition is one of the leading transport events in the Caspian region. The exhibition brings together key public transport authorities and commercial organizations engaged in the rail sector, maritime industry, aviation, commercial vehicles and transport & logistics services.
The exhibition will present a wide variety of products and services in transport sector: transportation by sea and rail, locomotives, passenger and freight cars, repair of rolling stocks, equipment and parts for railway transport, shipbuilding and ship repair, ports and port services, accessories for commercial vehicles, etc.
Along with the commercial companies, the exhibition will bring together public transport structures such as: Azerbaijan Railways CJSC, Baku International Sea Trade Port, Azerbaijan Caspian Shipping CJSC, State Maritime Administration of the Republic of Azerbaijan and Ukrainian Railways.
As part of the exhibition program, AVP Technology and OJCS RIRTCD will conduct a seminar on the theme “Advanced technology for locomotive facilities”. Rusagrotrans CJSC will hold a presentation on transportation of grain cargos from Russia to Azerbaijan, Iran, Georgia and Turkey.
The Transcaspian/Translogistica exhibition is a unique opportunity to meet with managers and specialists of the state transport structures of Azerbaijan and the countries of the region, and showcase the latest developments of transportation technologies, to examine promising state infrastructure projects, to find new distribution channels, and meet with a wide variety of cargo.
The Transcaspian/Translogistica will take place alongside with Road&Traffic 2017, the Caspian International Road Infrastructure and Public Transport exhibition and CIBS 2017, the 4th Caspian International Boat and Yacht Show.