Yüksək Texnologiyalar Parkı “TransCaspian / Translogistica 2018” sərgisində
17-ci Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Loqistika “TransCaspian / Translogistica 2018” sərgisində “Yüksək Texnologiyalar Parkı – “YT Park” MMC nəqliyyat sahəsində fəaliyyət göstərən 5 startup layihə ilə təmsil olunur. “Wake me Up”, “Seattip”, “Velokuryer”, “YolGet” və “Avtomaks” layihəsi parkın stendində öz layihələrin sərgiləmişdirlər. Bundan əlavə olaraq Azərbaycan Texniki Universitetinin “Maşınların konstruksiyaedilməsi” kafedrasının layihələri və layihələrin prototipləri Parkın stendində sərgilənmişdir.
“Yüksək Texnologiyalar Parkı – “YT Park” MMC-nin əsas məqsədi iqtisadiyyatın qeyri-neft sahələrinin inkişafının təmin edilməsi, yüksək texnoloji sahələrin inkişafının sürətləndirilməsi, digər sahələrin müasir texnologiyaların, yüksək texnologiyalı məhsul və xidmətlərin istifadə edilməsi hesabına stimullaşdırılması, elmi-texniki və innovasiya fəaliyyətinin, elmi-tədqiqat və təcrübə-konstruktor işlərinin, elmtutumlu və yüksəktexnoloji məhsulların istehsalının dəstəklənməsinin təşkil edilməsi, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları və yüksək texnologiyalar sənaye sahələrinin inkişafı üçün münbit şəraitin və infrastrukturun yaradılmasıdır. Sadalanmış prioritet sahələrdən əlavə bir sıra başqa sahələrində inkişafı nəzərdə tutulur. Bu sahələr
• LED texnologiyaları
• Nano texnologiyaları
• Robot və Mexanika
• Tibb sahəsində program təminatları
• Elektronik məhsulların tətqiqatı
• Animasiya filmlərin hazırlanması
• Program təminatları
• Mobil telefonlar üçün program təminatları
nəzərdə tutulur.
“Yüksək Texnologiyalar Parkı – “YT Park” MMC-nin pavillionuna ziyarətçılər maraq göstərərək layihələrlə yaxından tanış olmuşdurlar. Sərgi yeni əlaqələrin qurulması və layihələrin nümayişi  baxımından olduqca faydalı olmuşdur. Sərgi çərçivəsində bir sıra təşkilatlarla görüşlər keçirilmiş və əlaqələrin qurulması istiqamətində danışıqlar aparılmışdır.

High Tech Park Azerbaijan at the TransCaspian 2018 exhibition
YT Park LLC (High Tech Park Azerbaijan) is represented by 5 startup transport projects at the 17th Caspian International Transport, Transit and Logistics Exhibition, TransCaspian / Translogisticsa 2018; Wake Me Up, Seattip, Velokuryer, YolGet and Avtomax projects are demonstrating their projects at our stand. In addition, projects and project prototypes of the Mechanical Engineering Chair of Azerbaijan Technical University are also being exhibited at the stand of YT Park LLC.
High Tech Park’s main goal is to ensure the development of non-oil sectors of our economy; to accelerate the development of high-tech industries; to stimulate other sectors through the use of modern technologies, high-tech products and services; to support scientific and technical and innovation activities, including the organisation of scientific-research and experimental-design works and the production of scientific and high tech products; as well as the creation of favourable conditions and infrastructure for the development of information and communication technologies and high-tech industries. In addition to simplified priority areas, development is expected in a number of other areas, such as:
• LED technologies
• Nano-technologies
• Robotics and Mechanics
• Medical software programs
• Electronics product research
• Development of animated films
• Software support
• Software for mobile phones
Visitors to the stand of High Tech Park (YT Park LLC) have been closely acquainted with the projects. The exhibition has been very useful in terms of building new contacts and demonstrating the projects. As part of the exhibition, meetings were held with a number of organisations, alongside the negotiations to establish contacts.