Yüksək Texnologiyalar Parkı “TransCaspian / Translogistica 2018” sərgisində
17-ci Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Loqistika “TransCaspian / Translogistica 2018” sərgisində “Yüksək Texnologiyalar Parkı – “YT Park” MMC nəqliyyat sahəsində fəaliyyət göstərən 5 startup layihə ilə təmsil olunur. “Wake me Up”, “Seattip”, “Velokuryer”, “YolGet” və “Avtomaks” layihəsi parkın stendində öz layihələrin sərgiləmişdirlər. Bundan əlavə olaraq Azərbaycan Texniki Universitetinin “Maşınların konstruksiyaedilməsi” kafedrasının layihələri və layihələrin prototipləri Parkın stendində sərgilənmişdir.
“Yüksək Texnologiyalar Parkı – “YT Park” MMC-nin əsas məqsədi iqtisadiyyatın qeyri-neft sahələrinin inkişafının təmin edilməsi, yüksək texnoloji sahələrin inkişafının sürətləndirilməsi, digər sahələrin müasir texnologiyaların, yüksək texnologiyalı məhsul və xidmətlərin istifadə edilməsi hesabına stimullaşdırılması, elmi-texniki və innovasiya fəaliyyətinin, elmi-tədqiqat və təcrübə-konstruktor işlərinin, elmtutumlu və yüksəktexnoloji məhsulların istehsalının dəstəklənməsinin təşkil edilməsi, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları və yüksək texnologiyalar sənaye sahələrinin inkişafı üçün münbit şəraitin və infrastrukturun yaradılmasıdır. Sadalanmış prioritet sahələrdən əlavə bir sıra başqa sahələrində inkişafı nəzərdə tutulur. Bu sahələr
• LED texnologiyaları
• Nano texnologiyaları
• Robot və Mexanika
• Tibb sahəsində program təminatları
• Elektronik məhsulların tətqiqatı
• Animasiya filmlərin hazırlanması
• Program təminatları
• Mobil telefonlar üçün program təminatları
nəzərdə tutulur.
“Yüksək Texnologiyalar Parkı – “YT Park” MMC-nin pavillionuna ziyarətçılər maraq göstərərək layihələrlə yaxından tanış olmuşdurlar. Sərgi yeni əlaqələrin qurulması və layihələrin nümayişi  baxımından olduqca faydalı olmuşdur. Sərgi çərçivəsində bir sıra təşkilatlarla görüşlər keçirilmiş və əlaqələrin qurulması istiqamətində danışıqlar aparılmışdır.

Парк Высоких Технологий на выставке TransCaspian 2018
На 17-й Каспийской Международной выставке «Транспорт, транзит и логистика» TransCaspian / Translogistica 2018 ООО Парк Высоких Технологий представило 5 старт-ап проектов в транспортной сфере.
На стенде Парк Высоких Технологий представил свои проекты Wake me Up, Seattip, Velokuryer, YolGet и Avtomaks. Кроме того, на стенде  были продемонстрированы проекты и прототипы проектов кафедры Конструирование машин Азербайджанского Технического Университета.
Основной целью деятельности ООО «Yüksək Texnologiyalar Parkı» (Парк Высоких Технологий)   является обеспечение развития ненефтяных сфер экономики, ускорение развития сфер высоких технологий, стимулирование других сфер современных технологий путем использования высокотехнологической продукции и услуг, организация поддержки научно-технической и инновационной деятельности, научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, а также производства научносодержательных и высокотехнологических продуктов,   создание благоприятных условий и инфраструктуры для развития сфер информации и коммуникационных технологий и сфер высоких промышленных технологий. Помимо перечисленных приоритетных сфер,  предусмотрено развитие и ряда других.
Это -
• LED- технологии
• Нано-технологии
• Роботы и механика
• Программное обеспечение в медицинской сфере
• Исследование электронной продукции
• Создание анимационных фильмов
• Программное обеспечение
• Программное обеспечение для мобильных телефонов
Посетившие павильон Парка Высоких Технологий проявили интерес к проектам, ознакомившись с ними поближе. Выставка оказалась очень полезной с точки зрения налаживания новых связей и демонстрации проектов. В рамках выставки было проведено несколько встреч с компаниями, состоялись переговоры в направлении установления сотрудничества.